ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4457490
*
nr 445 7490
Spegel
valnöt, h . 152
Utrop:
300 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2007
kl 16:03:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 12:44:19
1
500 kr
7/1 20:43:54
2
350 kr
7/1 20:45:04
2
450 kr
7/1 20:46:15
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 445 7490
Spegel
valnöt, h . 152
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 12:44:19 | 1 | 500 kr |
7/1 20:43:54 | 2 | 350 kr |
7/1 20:45:04 | 2 | 450 kr |
7/1 20:46:15 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar valnöt
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02